Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola: Hírek

Kompetencia eredmények

Megjelent az 2018. évi országos kompenticiamérés eredménye. Jobb oldalt a "Kompetencia mérés" menüpont alatt láthatják az eredményeket.

2019. május 10. péntek - 14:04:39 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Szegedi Tabán Iskolai Alapítvány

Tisztelt Szülők, Támogatóink!


Amennyiben adójuk 1%-át iskolánk alapítványának szeretnék felajánlani, úgy a kitöltött rendelkező nyilatkozaton a következő adószámot tüntessék fel:



19082837-1-06


2019. május 02. csütörtök - 09:53:40 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Bor Pál fizikaverseny

X. Bor Pál Fizikaverseny - döntő forduló

Tabánosok sikere

2019. április 27-én, 10 órai kezdettel került megrendezésre a X. Bor Pál Fizikaverseny döntő fordulója az Általános és Környezetfizikai Tanszék szervezésében a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Főépületében.

A Tabán Iskola 2017 és 2018 után, 2019-ben is megnyerte a Bor Pál Fizikaverseny csapatversenyét. Így már harmadik éve iskolánk birtokolja a híres szegedi fizikusról elnevezett verseny vándorserlegét.


Csapatverseny:
1. Tabán Általános Iskola és AMI: 323 pont
2. SZTE Juhász Gyula Gyak.Ált. Isk.: 294 pont
3. SZTE Gyakorló Ált. Iskola: 293 pont

A csapat tagjai:
Kószó Álmos 7.a
Pál Máté 7.a
Földházi Lili 7.b
Szabó Judit 7.b egyéni 2. hely
Szabó Zsombor 7.b
Barta Máté 8.a

Felkészítő tanáruk: Fónad Péterné Csukás Andrea

Gratulálunk Mindnyájuknak!








2019. április 30. kedd - 08:00:43 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Tankerületi könyvtárvetélkedő

Tankerületi könyv-és könyvtárhasználati vetélkedő


Iskolánk 4. osztályosokból álló négy fős csapata az idén is benevezett a „Könyvek lelke” című tankerületi könyv- és könyvtárhasználati vetélkedőre, ahol I. helyezét ért el.
Az első fordulóra egy kedvenc mese- vagy regényhőst kellett elrepíteni egy gyönyörű helyre a gyerekek által írt mese keretében, majd a kiválasztott hely földrajzi szempontú bemutatása következett.
A második forduló 2019. április 16-án került megrendezésre a Béke Utcai Általános Iskolában, ahová két könyvet kellett elolvasniuk és könyvtáhasználati ismereteiket kellett bemutatniuk tíz állomáshelyen.
A csapat tagjai:
Kalmár Viola 4.b
Oros Laura 4.a
Sík Bence 4.b
Szathmáry Zalán 4.b

Felkészítőtanáruk: Hajdúné Kovács Júlia
Szeretettel gratulálunk!









2019. április 29. hétfő - 10:06:18 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



KEVE tanpálya

Iskolánkban a KEVE program keretében tanpályát festettünk fel az iskola udvarában.

















2019. április 26. péntek - 09:38:11 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Veteményes

A veteményeskertünkben hamarosan virágzik a borsó.





2019. április 26. péntek - 09:33:33 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Felvett elsősök

Tisztelt Szülők!
A leendő elsős osztályaink névsorai:

1. a
Osztályfőnök: Vigh Timea
Napközis nevelő: Dusa Rozália


1. Asztalos Balázs
2. Balog Imre
3. Bányai Regina
4. Borbély Jázmin
5. Harmati Botond
6. Kárász Nimród Dávid
7. Komlósi Ramón Sándor
8. Konkoly Róbert
9. Kothencz Dominik Sándor
10. Kovács Gergely
11. Lele Viktória
12. Miklós Hanna
13. Mracskó Amina Flóra
14. Muráti Andor Benjámin
15. Rácz Léna
16. Török Krisztián
17. Turi Áron
18. Vas Laura
19. Vértényi Frida Rebeka
20. Vizin Lili





1. b
Osztályfőnök: Auguszné Bognár Mónika
Napközis nevelő: Horváthné Csikós Andrea


1. Bacsó Bíborka
2. Bogdán Tünde
3. Budai Bence
4. Feketű Gellért
5. Forró Bálint
6. Gombos Janka
7. Hajdu Richárd
8. Juhász Bence
9. Juhász Dóra
10. Karácsonyi Nóra
11. Kovács Eszter
12. Mészáros Lili
13. Miklós Csenge
14. Molnár Áron Zsolt
15. Molnár Levente
16. Molnár Panka
17. Sári Anna Dorka
18. Szombati Luca
19. Tikviczki Adrienn
20. Tóth Hanna Kamilla
21. Vajas Dániel
22. Vincze Flóra Johanna
23. Zdobylak Olivia Rose





1.c
Osztályfőnök: Schwarcz Anita
Napközis nevelő: Zakar Máté


1. Antal Dóra
2. Bak Dominik Tibor
3. Bak Dorián Zoltán
4. Chesches Bianka
5. Csikos Amina
6. Csonka Lili
7. Fekete Zelmira Csilla
8. Gémes Márk
9. Győrfi László
10. Ivanov-Borsos Olívia Csilla
11. Kovács Brigitta Dorka
12. Miklós Petra
13. Mokánszky Hanna
14. Rózsa Norbert István
15. Soós Márk Vince
16. Szabó Szofia Hanna
17. Szigeti Zalán
18. Tóth Hanga
19. Tóth Tímea
20. Udvarhelyi Botond Huba
21. Vozár Ádám


2019. április 17. szerda - 08:30:38 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Diákvállalkozás

Újabb sikerek a gazdasági ismeretek oktatása terén

A Diákvállalkozások Országos Húsvéti Versenyén iskolánk csapata a „Legjobb diákvállalkozás” díjat nyerte el. Köszönjük az iskola alapítványának a regisztrációban és részvételben nyújtott anyagi támogatást. Szintén köszönjük Hodászi Ritának is a segítséget, aki pályázatírással és koordinálással hozzájárult a sikerhez azzal, hogy lehetővé tette az utazás és az ellátás költségeinek biztosítását Felkészítő: Machánné Tatár Rita, Auguszné Bognár Mónika
Gratulálunk a szép teljesítményhez!












2019. április 16. kedd - 12:38:17 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Éneklő ifjúság

Iskolánk Kicsinyek kórusa az Éneklő Ifjúság versenyen Arany minősítést kapott Gégény Gáborné vezetésével.

Iskolánk Tabán Gyermekkara ebben az évben ismét Arany diploma minősítést kapott az Éneklő Ifjúság versenyen Gégény Gáborné tanárnő vezetésével.










2019. április 16. kedd - 12:29:49 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Weöres rajz verseny

Biró Szabolcs 1. a osztályos tanuló a Weöres Sándor-versillusztrációs rajzpályázaton 1. helyezést ért el. Gratulálunk!





2019. április 10. szerda - 07:50:16 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Oldal:   <<        >>