Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola: Hírek

Az oldal cookie-kat használ a működéséhez. A weboldal használatával ön elfogadja, hogy az oldal cookie-kat tároljon a számítógépén.

Felvett elsősök

Tisztelt Szülők!
A leendő elsős osztályaink névsorai:

1. a
Osztályfőnök: Vigh Timea
Napközis nevelő: Dusa Rozália


1. Asztalos Balázs
2. Balog Imre
3. Bányai Regina
4. Borbély Jázmin
5. Harmati Botond
6. Kárász Nimród Dávid
7. Komlósi Ramón Sándor
8. Konkoly Róbert
9. Kothencz Dominik Sándor
10. Kovács Gergely
11. Lele Viktória
12. Miklós Hanna
13. Mracskó Amina Flóra
14. Muráti Andor Benjámin
15. Rácz Léna
16. Török Krisztián
17. Turi Áron
18. Vas Laura
19. Vértényi Frida Rebeka
20. Vizin Lili





1. b
Osztályfőnök: Auguszné Bognár Mónika
Napközis nevelő: Horváthné Csikós Andrea


1. Bacsó Bíborka
2. Bogdán Tünde
3. Budai Bence
4. Feketű Gellért
5. Forró Bálint
6. Gombos Janka
7. Hajdu Richárd
8. Juhász Bence
9. Juhász Dóra
10. Karácsonyi Nóra
11. Kovács Eszter
12. Mészáros Lili
13. Miklós Csenge
14. Molnár Áron Zsolt
15. Molnár Levente
16. Molnár Panka
17. Sári Anna Dorka
18. Szombati Luca
19. Tikviczki Adrienn
20. Tóth Hanna Kamilla
21. Vajas Dániel
22. Vincze Flóra Johanna
23. Zdobylak Olivia Rose





1.c
Osztályfőnök: Schwarcz Anita
Napközis nevelő: Zakar Máté


1. Antal Dóra
2. Bak Dominik Tibor
3. Bak Dorián Zoltán
4. Chesches Bianka
5. Csikos Amina
6. Csonka Lili
7. Fekete Zelmira Csilla
8. Gémes Márk
9. Győrfi László
10. Ivanov-Borsos Olívia Csilla
11. Kovács Brigitta Dorka
12. Miklós Petra
13. Mokánszky Hanna
14. Rózsa Norbert István
15. Soós Márk Vince
16. Szabó Szofia Hanna
17. Szigeti Zalán
18. Tóth Hanga
19. Tóth Tímea
20. Udvarhelyi Botond Huba
21. Vozár Ádám


2019. április 17. szerda - 08:30:38 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Diákvállalkozás

Újabb sikerek a gazdasági ismeretek oktatása terén

A Diákvállalkozások Országos Húsvéti Versenyén iskolánk csapata a „Legjobb diákvállalkozás” díjat nyerte el. Köszönjük az iskola alapítványának a regisztrációban és részvételben nyújtott anyagi támogatást. Szintén köszönjük Hodászi Ritának is a segítséget, aki pályázatírással és koordinálással hozzájárult a sikerhez azzal, hogy lehetővé tette az utazás és az ellátás költségeinek biztosítását Felkészítő: Machánné Tatár Rita, Auguszné Bognár Mónika
Gratulálunk a szép teljesítményhez!












2019. április 16. kedd - 12:38:17 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Éneklő ifjúság

Iskolánk Kicsinyek kórusa az Éneklő Ifjúság versenyen Arany minősítést kapott Gégény Gáborné vezetésével.

Iskolánk Tabán Gyermekkara ebben az évben ismét Arany diploma minősítést kapott az Éneklő Ifjúság versenyen Gégény Gáborné tanárnő vezetésével.










2019. április 16. kedd - 12:29:49 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Weöres rajz verseny

Biró Szabolcs 1. a osztályos tanuló a Weöres Sándor-versillusztrációs rajzpályázaton 1. helyezést ért el. Gratulálunk!





2019. április 10. szerda - 07:50:16 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Agóra nyári tábor

Idén is van lehetőség jelentkezni az Agóra nyári táborára.
Iskolánk 16 főt küldhet turnusonként.
Tájékoztató
Jelentkezési lap
Adatlap és nyilatkozat

2019. április 02. kedd - 15:21:10 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Nyári tábor lehetőség

Tisztelt Szülők!

Ajánljuk figyelmükbe a Tappancs Alapítvány nyári táborát.
https://www.tappancs.hu/hirek/tappancs-tabor?fbclid=IwAR1zaYC1sj9JqDZ-y6o2gcHLFwl2lmXZ9bYgdwOWKGDQ8C7pQYdsOodzrsU

2019. április 02. kedd - 08:14:15 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Bor Pál fizikaverseny

A 2018/19-es tanévben ismét elindult a Bor Pál Fizikaverseny.

Az elődöntő (2018. decemberében volt) után 13 tanuló (a hetedik osztályokból: Kovács Dorka, Budai Balázs, Földházi Lili, Gavrán Tamás, Váradi Gellért, Szabó Zsombor, Szabó Judit, Pál Máté, Lengyel Patrik, Kószó Álmos, a nyolcadikosok közül pedig Barta Máté, Szenczi Kristóf és Michl Marcell ) jutott a középdöntőbe, melyet március 22-én rendeztek a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban.

A feladatlapok kijavítása után a döntőbe a Tabán Iskolából a tavalyi évekhez hasonlóan kiemelkedő eredménnyel jutottak a következő tanulók:

hetedik osztály: Kószó Álmos, Pál Máté 7. a osztályos tanulók,
Földházi Lili, Szabó Judit, Szabó Zsombor 7. b osztályos tanulók
nyolcadik osztály: Barta Máté 8. a osztályos tanuló


A döntő helyszíne : SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, Általános és Környezetfizikai Tanszéke (Szeged, Boldogasszony sgt. 6.).
időpont: 2019. április 27.(szombat)



A versenyzőknek és a felkészítő tanároknak is gratulálunk!
Felkészítő tanáruk: Fónad Péterné Csukás Andrea


2019. április 01. hétfő - 12:25:34 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Hevey György kémiaverseny

Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny megyei fordulója


A 2019. március 30-án megrendezésre került megyei fordulón
2. helyezett lett: Szabó Judit 7.b
3. helyezett lett: Pál Máté 7.a
9. helyezett lett: Kószó Álmos 7.a osztályos tanulónk.
Mindhárom diák munkáját továbbították az országos elbírálásra, és majd kiderül, kinek sikerül bejutni az ország 30 legjobb versenyzője közé.
Nagyon köszönöm kitartó felkészülésüket és a könnyűnek nem mondható feladatlap kiemelkedő megoldását!
Felkészítő tanár: Sós Mária






2019. április 01. hétfő - 10:55:09 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



E-ügyintézés általános iskolai beiratkozáshoz

Kedves Szülők!

2019-ben lehetőségük van gyermekük beiratkozását online előkészíteni az E-Ügyintézés honlapon. Ez az előkészítés nem kötelező, csak lehetőség. Az online feltöltés végső határideje: 2019. április 12. (péntek), 12.00 óra.
Felhívjuk figyelmüket, hogy akár megteszik az előkészítést, akár nem, a beiratkozás napján kötelező megjelenni az iskolában és bemutatni a kért iratokat.


A feltöltés menete:

• Amennyiben nagyobb gyermeke iskolánk tanulója, akkor a KRÉTA rendszeréhez már rendelkezik belépési azonosítóval.
1. Belépve a KRÉTA rendszerbe, válassza ki az e-Ügyintézés lehetőségét!
2. Válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
3. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
4. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat!

• Amennyiben nincs iskolánk KRÉTA rendszeréhez belépési jogosultsága:
1. Nyissa meg a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap weboldalt!
2. Regisztráljon új ideiglenes felhasználóként!
3. Belépés után válassza ki az Ügyintézés indítása menüt!
4. Kattintson a Beiratkozás általános iskolába menüpontra!
5. A megnyíló felületen adja meg a szükséges adatokat és válassza ki a listából iskolánkat!

Segítséget az E-Ügyintézés tudázbázis honlapján talál. Itt részletes leírják a beiratkozás menetét, továbbá egy videót is megtekinthet, ahol teljes egészében bemutatják, hogyan kell beíratni a gyermeket.

További segítséget a 06 (62) 547-051-es telefonszámon intézményvezető-helyettesi irodától tud kérni.

2019. március 28. csütörtök - 09:06:14 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Zrínyi Ilona matematikaverseny

Zrínyis sikereink

2019. február 15-én megrendezésre került Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulóján iskolánkból 54 diák vett részt, akiket 11 tanár készített fel hosszú heteken keresztül.
A Szent-Györgyi Albert Agórában 2019. március 14-én az ünnepélyes eredményhirdetésre több tanítványuk és tanárunk is hivatalos volt:

Második évfolyamon legeredményesebb versenyzőnk Varga Áron 2.b 5. helyezett, felkészítője: Vásárhelyi Tünde.
Csapatban 2. helyezést értek el: Dékány Adrienn, László Zoé, Varga Áron 2.b, felkészítőjük: Vásárhelyi Tünde.
Harmadik évfolyamon Ungi Kata 3.b 2. helyezett, felkészítője: Dobor Ágnes.
Hatodik évfolyamon Bagdi Oszkár 6.a 12. helyezett, felkészítője: Pénzesné Keleti Renáta.
Hetedik évfolyamon Szabó Judit 7.b 1. helyezett, felkészítője: Sós Mária.

A megyei „aranycsapatba”, akik az országos döntőben megyénket képviselik Ungi Kata és Szabó Judit került.
Nagyon büszkék vagyunk régi tanítványainkra, hiszen a Gordiusz Matematika Tesztversenyen kilencedik évfolyamon megyei 1. helyezést Szabó Eszter, 2. helyezést Varga Zalán, tizenegyedik évfolyamon 1. helyezést Csóti Kristóf ért el.
Mindenki eredményéhez szívből gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk az országos döntőhöz!





2019. március 22. péntek - 14:54:11 by webmester
Posted in Misc | Comments: 0 |     Nyomtatóbarát változat    



Oldal:       >>